Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis krautuvą?

Ko gero kiekviena įmonė, užsiimanti prekyba ar prekių platinimu, nesvarbu kokios paskirties tos prekės bebūtų, yra susidūrusi su prekių sandėliavimo problema, o taip pat su prekių iškrovimu ir pakrovimu pervežant jas į vieną ar kitą prekybos vietą. Taigi, aktualiu tampa klausimas, susijęs ne tik su prekių sandėliavimo technika, kam reikalingos nemažos patalpos, sandėliai, bet ir paties proceso įgyvendinimas.

Vienas žmogus ar žmonių grupė yra ne visuomet pajėgūs gabenti didelių gabaritų ar didelio svorio krovinius, todėl geriausiai tokiems procesams pasitarnauja tam skirti krautuvai. Kiekviena įmonė, priklausomai nuo to, kokia veikla užsiima, gali pasirinkti labiausiai tinkamus krautuvus. Pavyzdžiui, didelės krovos ar konteinerių krautuvai ne visuomet reikalingi mažesnių apimčių kroviniams pakrauti. Todėl pasirinkimo variantų sumažėja. Taigi, rengiantis įsigyti tokius įrenginius kaip krautuvai, reikėtų atsižvelgti ir į jų panaudojimo sritį bei į tai, kokiu būdu šie įrenginiai eksploatuojami.

Planuojantiems įsigyti elektrinius krautuvus reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ar yra numatyta vieta tinkamam akumuliatoriaus įkrovimui. Taip pat svarbu, kad veiktų priešgaisrinė įranga, užtikrinanti papildomą saugumą tais atvejais, kuomet krautuvai paliekami be priežiūros, pasibaigus jų pamainos laikui.

Dyzeliniai ar dujiniai krautuvai taip pat turėtų būti naudojami atsižvelgiant į tam tikras aplinkos sąlygas. Kadangi kuru varomus variklius turintys įrenginiai išskiria išmetamąsias dujas, tokiais krautuvais patartina naudotis lauke. Atvirkštiniu atveju išmetamosios dujos uždarose patalpose esantiems darbuotojams gali sukelti įvairių sveikatos sutrikimų ir net būti pavojingos gyvybei.

Planuojant krauti pavojingus krovinius (tai gali būti įvairūs chemikalai ar pavojingi judantys mechanizmai), rekomenduojama naudoti teleskopinius krautuvus ir ypač JCB gamybos krautuvus (šie krautuvai gali būti naudojami su įvairiais priedais skirtingiems darbams atlikti). Ilga krautuvų strėlė padidina atstumą tarp operatoriaus ir krovinio, užtikrinant papildomą saugumą.

Jei krautuvas ar keletas jų planuojami naudoti tik krovinių pervežimui, reikėtų atsižvelgi į tą krautuvų rūšį, kuri skirta atlikti konkrečius darbus. Dažnai nutinka, jog numatant papildomas krautuvo funkcijas ateities darbams, jos yra panaudojamos itin retai, todėl išlaidos ne visuomet pasiteisina. Tad paprastų krovinių pervežimui geriausia rinktis hidraulinius vežimėlius. Šalia to, kad puikiai atlieka savo funkciją, jie yra lengvai valdomi rankiniu būdu. Tokių krovinių transportavimo priemonių valdymas labai paprastas ir nereikalauja specifinio pasiruošimo.