Rinkai pristatytas naujas HYSTER štabeliuotojas
2014Sausis29

Rinkai pristatytas naujas HYSTER štabeliuotojas

Spalio 10 dieną Europos rinkai buvo pristatytas naujasis Hyster firmos gaminys – naujo modelio štabeliuotojas. Pristatymas vienu metu vyko trijose Europos šalyse – Italijoje, Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

Pristatymo vietas sujungė tiesioginis televizijos tiltas. Naujo modelio Hyster štabeliuotojas – pats stipriausias pagalbininkas atliekant prekių sandėliavimo operacijas.

Štabeliuotojas – pagrindinis technikos vienetas daugumoje didelių sandėlių. Naujasis Hyster štabeliuotojas sukurtas taip, kad būtų patikimas, ilgai tarnautų, o eksploatacija būtų pigi.

Naujasis štabeliuotojas gali iškelti krovinį į 12,5 metrų aukštį, pasižymi techniškai pažangiais sprendimais, tokiais kaip naujos konstrukcijos strelė ir modulinė operatoriaus kabina.

Strelė gali būti dviejų tipų. Pati strelė tapo plonesnė, todėl pagerėjo operatoriaus matomumas. Dėl unikalaus patentuoto strelės kanalų dizaino likutinė keliamoji galia ir dideliame aukštyje lieka aukšta. Pavyzdžiui, štabeliuotojas gali iškelti vienos tonos krovinį į 12,5 metrų aukštį. Dabar mažesnio galingumo štabeliuotojas gali pakelti daugiau ir aukščiau. Todėl sandėliavimo operacijoms dažnai pakanka mažesnio galingumo technikos. O mažesnio galingumo štabeliuotojas – tai pigesnis štabeliuotojas ! Įvertinus ypač pigius Hyster eksploatacijos kaštus – ekonominė nauda vartotojui akivaizdi.

Aišku, sandėliavimo technika savo greičiu neprilygsta automobiliui, tačiau 14 km per valandą greitis – tai Formulė 1 tarp šios rūšies technikos. Krovinio kėlimo greitis siekia 0,8 m per sekundę.

Naujasis štabeliuotojas buvo kuriamas penkerius metus. Tai nebuvo darbas uždaroje laboratorijoje, už devynių užraktų. Į kūrimo procesą buvo įtraukti realūs technikos naudotojai, prototipas testuojamas realiuose veikiančiuose klientų sandėliuose. Testavime dalyvavo virš 50 vairuotojų iš visų žemynų. Jie pateikė savo pastabas, pageidavimus ir pasiūlymus. Hyster inžinierių ir klientų, būsimų štabeliuotojo naudotojų, bendras kūrybinis darbas davė puikų rezultatą – inovatyvų, techniškai pažangų ir ergonomišką produktą, kuriuo lengva, paprasta ir greita tvarkyti didelius krovinių srautus. Šis štabeliuotojas ypač draugiškas juo dirbančiam vairuotojui. Hyster atlikti tyrimai parodė, kad per 8 valandų darbo dieną, vairuotojas 40 kartų įlipa ir išlipa iš mašinos. Todėl šis atrodytų elementarus veiksmas – įlipti ar išlipti - turi būti patogus ir lengvai atliekamas. Tuo pasižymi naujasis Hyster štabeliuotojas Vairuotojo patogumui sukonstruotos dvi įlipimo rankenos ir žemas, platus laiptelis. Darbo vieta erdvi ir patogi, turinti vietą daiktams, gertuvei pasidėti. Todėl Hyster štabeliuotojo vairuotojas – toks pat žvalus paskutinę darbo valandą, koks jis buvo darbo pradžioje. Vairuotojo darbo patogumą užtikrina: 
- nauja reguliuojama vairo kolonėlė ir porankis, 
- nauja valdymo svirtelių sistema (tokia pati, kaip Hyster elektriniuose krautuvuose), 
- patogi amortizuojanti ir reguliuojama sėdynė, 
- paprastas ir informatyvus displėjus (kaip papildoma opciją gali būti lietimui jautrus ekranas), 
- erdvi ir saugi darbo vieta. 
Visa tai mažina vairuotojo nuovargį, užtikrina aukštą darbo našumą.

Pagrindiniai Hyster naujojo štabeliuotojo bruožai: 
- patikimumas, 
- ilgas tarnavimo laikas, 
- ergonomiškumas. 
Visa tai garantuoja žemus eksploatacijos kaštus. Hyster dirba kartu su savo klientais kurdamas techniką, kuri pateisina klientų lūkesčius ir dirba pačiom sunkiausiom sąlygom, intensyviausiu darbo režimu.