2014Sausis29

7 žingsniai padėsiantys išsaugoti Jūsų krautuvo bateriją

Kuro kainų kilimas, bei aplinkos apsaugos reikalavimų griežtėjimas paskatino daugumą krautuvų vartotojų pakeisti iškastinį kurą naudojančius krautuvus į elektrinius. 

Nors elektriniai krautuvai ir padeda ženkliai sutaupyti, netinkamai prižiūrėdami bateriją galite greitai išbarstyti pagausėjusį pinigų krepšį.

Įprastinė krautuvo baterija sudaro apie 30% naujo krautuvo vertės ir tarnauja beveik 6000 moto valandų. Tai yra Jūsų kuro kaštai apytiksliai penkeriems ar daugiau metų (priklausomai nuo darbo intensyvumo).

Dėl šios priežasties, taupydami Jūsų pinigus bei rūpindamiesi Jūsų darbo našumu, siūlome atkreipti dėmesį į šiuos 7 patarimus padėsiančius išvengti akumuliatorių gedimų bei netikėtų prastovų darbo metu.

1. Planuokite savo darbo krūvį pagal baterijos įkrovimo intervalus.

Tai sumažina prastovas bei padeda išvngti nelaimingų atsitikimų, kuomet vairuotojai krovos darbų metu skuba įkrauti baterijas.

Prisiminkite: Akumuliatorius derėtų krauti ne daugiau daugiau nei vieną kartą per dieną.

2. Neišeikvokite daugiau nei 80% baterijos.

Likus 20% baterijos galios ją reikėtų įkrauti. Naudodamiesi krautuvu su visiškai iškrovusia baterija rizikuojate perkaitinti kitus elektrinius krautuvo komponentus – dažniausiai perdega traukos variklis bei valdymo blokas. Net jei tai Jums nėra įtikinama priežastis, primename, jog pasiekus 20% krautuvo baterijos galią, krautuvo darbas sulėtės, galiausiai bus atjungiama hidraulika, siekiant apsaugoti krautuvo vairuotoją nuo galimų sužeidimų jei jis bandytų dirbti su nusilpusiu krautuvu.

Pažymėtina: išeikvojus daugiau nei 80% baterijos talpos, privaloma atlikti išlyginamąjį baterijos krovimą.

3. Suteikite krautuvo baterijai pietų pertrauką.

Pastebima tendencija, jog krautuvų vairuotojai pietų metu įjungia baterijų krovimą “galios papildymui”. Šiam procesui netgi suteiktas pavadinimas – “paskutinės akimirkos įkrovimas”. Šis įprotis ne tik nesuteikia ženklios naudos, bet ir gerokai sumažina baterijos gyvavimo laiką. Baterijos ilgaamžiškumą nurodo jos įkrovimų kiekis. Dažni ir trumpi įkrovimai pagreitins baterijos išsikrovimą iki momento, kuomet ji visai nebeįsikraus. Pietų pertraukų metu rekomenduojama leisti akumuliatoriams atvėsti, o ne juos kaitinti krovimo metu.

4. Nuolatos tikrinkite distiliuoto vandens lygį akumuliatoriuje.

Sumažėjus distiliuoto vandens kiekiui akumuliatoriuje aktyviųjų medžiagų plokštelės kaista ir pasidaro trapios, kas gali sukelti negrįžtamus vienos celės ar viso akumuliatoriaus pažeidimus. Rekomenduojama papildyti distiliuoto vandens kiekį PRIEŠ kiekvieną įkrovimą ir patikrinti jo lygį PO kiekvieno įkrovimo.

5. Atsargiai naudokitės greito krovimo režimu.

Greitas baterijos įkrovimas leidžia sumažinti prastovas 10-čia procentų, bet greito krovimo metu susidaręs karštis gali žymiai sumažinti švino-rūgštinių akumuliatorių gyvenimo trukmę. Nikelio bei Ličio jonų akumuliatoriai yra šiek tiek atsparesni greitam krovimui.

Pažymėtina: Greito įkrovimo galimybe naudokitės tik esant neatidėliotinam poreikiui.

6. Nuolatos prižiūrėkite bateriją.

Viena pagrindinių baterijos irimo priežasčių yra pasidengimas sieros sluoksniu. Natūraliai susidarantys sieros kristalai kimba prie švininių plokštelių ir mažina elektros krūvio pralaidumą. Šią problemą dažniausiai sukelia distiliuoto vandens perteklius bei šilta aplinka. Rekomenduojama kas kart kraunant bateriją patikrinti ar nesimato baltų sieros židinių.

7. Apsaugokite bateriją bei įkrovos stendą:

  • Draudžiama krauti tik šiek tiek išeikvotą bateriją – tai ją tik sugadins!
  • Prieš atujungdami krovimo laidą, įsitikinkite, kad įkrovimo ciklas pilnai baigtas.
  • Visuomet sekite distiliuoto vandens kiekį – baterijai kenkia tiek per aukštas, tiek per žemas vandens kiekis.
  • Nuolatos patikrinkite baterijos kištuko bei rozetės lizdus. Įsitikinkite, jog jų būklė yra tinkama darbui.
  • Saugaus bei produktyvaus darbo su elektriniu krautuvu Jums linki Virenda